Transmetuar më 14-11-2022, 23:27

SHBA- Një ngjarje ngjarje e rëndë ka ndodhur në Virxhinia të Amerikës.

Tre futbollistë janë qëlluar për vdekje në universitetin e Virxhinias, teksa dy persona të tjerë janë plagosur në kampusin e shkollës, teksa një autobus po kthehej nga eskursioni.

I dyshuari i kësaj tragjedie është Kristofer Xhons, i cili u arrestua, ndërkohë që futbollistët e vrarë janë Devin Shandler, Lavel Dejvis Zhunior dhe Dsean Perri. Kjo ngjarje ka tronditur mbarë opinionin në Virxhinia, por jo vetëm.