Transmetuar më 07-11-2022, 21:21

Aventura e Mauro Icardit në Galatasaray është formuar nga ndarja e tij me Wanda Nara. Historia e stuhishme e dashurisë mes lojtarit argjentinas dhe modeles vazhdon të bëhet kryefjalë edhe pasi thuhet se gjithçka ka përfunduar. Ndërsa ish-i i Maxi Lopez ka qenë e lidhur me këngëtarin L-Gante, futbollisti tashmë po lidhet me një aktore të njohur turke, e cila thuhet se ka ndjekur disa ndeshje të tij në Galatasaray.

Gjithçka filloi ‘të ziente’ pas një fotografie në të cilën Icardi dhe Lucas Torreira, bashkëlojtarë te Galatasaray, shihen me një grup njerëzish. Në një prej tyre është edhe Devrim Ozkan, aktorja turke, e cila është vetëm 24 vjeçe dhe lidhja e të cilit me sulmuesin argjentinas është në pikëpyetje pas një detaji në imazh. Disa persona kanë vënë re duart e Icardit dhe Ozkanit, të cilët shihen duke mbajtur gishtat të bashkuar.

Mesa duket, aktorja ka qenë në disa ndeshje të Galatasaray-t dhe ka qenë e pranishme në tribunat e stadiumit Nef në Stamboll për të dëshmuar suksesin e argjentinasit në fitoren e skuadrës së tij ndaj Besiktas. Ajo është një interpretuese me dy telenovelat pas saj: ‘Vuslat’ dhe ‘Gelsin Hayat Bildigi Gibi’, kjo e fundit sapo u shfaq në vitin 2022. Ajo është vetëm 24 vjeçe dhe është një nga aktoret më premtuese në Turqi, ku gëzon shumë popullaritet. Lajmi vjen në të njëjtën kohë që Wanda ka udhëtuar me pesë fëmijët e saj drejt Londrës, siç ka postuar në rrjetet e saj sociale. Duket se menaxherja e Icardit është takuar me Maxi Lopez, baba i tre fëmijëve të saj.