Transmetuar më 05-11-2022, 22:55

I ftuar në "Më lër të flas” ishte deputeti Ervin Salianji.

I pyetur nga vëllezërit Veshaj nëse ka qenë pro rikthimit të Berishës në PD, Saljanji tha i prerë “jo”, pasi sipas tij ka ardhur koha për një brez të ri politikanësh.

Vëllezërit Veshaj: A ishe pro rikthimit të Berishën?

Jo kjo është e ditur. Unë kam pasur qëndrime publike, ku mendoja dhe kam bërë betejë publike. Ka ardhur koha për një brez të ri politikanësh. Kudo ku ka të rinj në Shqipëri, tejkalon çdo gjë. Tek ai ndodhi që vota e 6 marsit përcaktori që të kishte peshë të caktuar dhe kjo është është për të vlerësuar.