Transmetuar më 04-11-2022, 16:18

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në fshatin Qytezë të Devollit.

Shtetasi T.D duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar një 13-vjeçar, këmbësor në rrugë.

I mituri u dërgua në spitalin e Korçës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15;05.

Sakaq, drejtuesi i automjetit, shtetasi T. D., është shoqëruar për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.