Transmetuar më 25-10-2022, 23:33

Shkodër- Identifikohet autori që qëlloi me armë në Shkodër.

Ngjarja u regjistrua në lagjen “Skenderbeg”, pranë zonës së njohur si “Prek Cali”.

Një person tashmë i identifikuar nga policia, ka qëlluar në drejtim të një mjeti tip Wolkswagen, me targa angleze dhe më pas u largua me shpejtësi. Plumbat kanë devijuar edhe në krahun tjetër të rrugës duke qëlluar edhe një tjetër automjet të parkuar. Në objektivin e autoreve duket se ka qenë drejtuesi i mjetit Wolkswagen. Në vendngjarje janë gjetur 2 gëzhoja plumbash.