Transmetuar më 25-10-2022, 07:37

“El Clasico” mes Standard dhe Anderlecht u ndërpre përfundimisht pas 63 minutash lojë pasi tifozët miq hodhën bomba tymuese kur rezultati ishte 3-1 për kundërshtarin. Kjo ishte ngjarja kryesore e javës së 14-të të “Jupiler Pro League”.

Një skenë e trishtë, e cila binte në kontrast të fortë me momentin e përjetuar nga lojtari i Standard, Aron Donnum. Në të vërtetë, pas takimit, anësori norvegjez ka shfrytëzuar rastin për ta pyetur për martesë të dashurën e tij, në fushën e blertë. I rrethuar nga shokët e tij të skuadrës, lojtari i Standard Liège u gjunjëzua para partneres së tij. Natyrisht, tejet e emocionuar, ajo tha “po”!

E dashura e tij luan për Tottenham Hotspur (femra), sipas “SB Nation”. Skuadra mysafire hapi rezultatin pas tre minutash, por vendësit bënë një përmbysje të shkëlqyer, duke kaluar në 2-1 pas 28 minutash lojë. Standard më pas vulosi fitoren me një gol në minutën e 56-të, i cili nuk u mor mirë nga tifozët e Anderlecht.

Kur ndeshja përfundoi, lojtarët dhe stafi i Standard Liege formuan një rreth, në mes ishte Donnum, i cili u ul në gjunjë para Bizet, e cila e shijoi pa fund momentin. Në një rast të tillë thellësisht emocionues, ajo tha “po”. Stafi përreth dhe lojtarët ishin në ekstazë.

Image (3) Image (2)Image (4)

Image (5)

Image (6) Image (7)