Transmetuar më 14-10-2022, 17:49

Rrymat e paqendrueshme do ti lenë vendin gradualisht kthjellimeve. Këtë fundjavë përgjithësisht do të ketë mot me diell e gjatë mesditës vranësira kalimtare në male. Përgjatë luginave prani të mjegullinës në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në brigjet detare. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen të pësojnë rënie në orët e mëngjesit dhe rritje në mesditë.