Transmetuar më 13-10-2022, 11:11

GREQI- Një aksident i trishtë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Greqi.

Rasti u regjistrua në fushën mes Katoçit dhe Lesinit ku ka ndërruar jetë një emigrant shqiptar.

Sipas mediave greke,, traktori ka dalë nga rruga dhe është përmbysur dhe u konstatua se drejtuesi i saj, baba i një fëmije, nuk ja ka dalë dhe ka ndërruar jetë në vend.

Ajo që e bën dhe më të rëndë ngjarjen ishte se shqiptari në ditët në vijim ishte në pritje të lidnjes së fëmijës së tij të dytë pasi gruaja ishte shtatzanë në muajin e nëntë.

Shërbimet kompetente ndodhen në vendngjarje dhe po hetojnë për shkaqet e aksidentit me fatalitet.