Transmetuar më 09-10-2022, 22:19

Horoskopi javor i Paolo Fox, parashikimet dhe renditja e shenjave të horoskopit për javën nga e hëna 10 deri të dielën 16 tetor 2022, përkthyer dhe përshtatur ekskluzivisht nga noa.al.

Ky është takimi më i shumëpritur i javës, horoskopi javor i Paolo Fox, astrologut më të dashur në Itali dhe këtu në Shqipëri, i cili do të zbulojë se çfarë parashikojnë yjet në ditët në vijim:

Lexoni dhe:

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Tetor 2022

Horoskopi i Dashit

Tre yje për Dashin.

Më në fund keni larguar njerëzit që mund t’ju dëmtojnë, por kini kujdes nga diskutimet në sferën sentimentale. Jeni njeri që nuk e keni fort qejf kompromisin, kërkoni shumë dhe ndonjëherë nuk është hiç e vështirë për t’ju zemëruar.

Në punë,  Jupiteri është në anën tuaj, ndaj duhet të përqafoni ndryshimet. Jeni të lodhur, po, ashtu është, por së shpejti gjithçka do të zgjidhet!

Horoskopi i Paolo Fox Demi

Tre yje për Demin.

Mundohuni të qëndroni të qetë në dashuri, të vlerësoni gjithçka me kujdes: jeni të vendosur, por Venusi është në dizavantazh me shenjën tuaj, ndaj përpiquni të qartësoni zemrën dhe më pas të veproni apo reagoni. Vetëm në këtë mënyrë do të mund të shmangni problemet.

Në punë ka disa tensione që duhen menaxhuar, por do ia dilni mbanë me gjithçka që keni nën kontroll. Njëkohësisht përballeni me debate e diskutime. Do të "qëlloni" edhe këtu. E madje do të dilni me kokën lart!

Horoskopi i Binjakëve

Pesë yje për Binjakët.

Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj dhe e enjtja do të jetë një ditë premtuese, kështu që mund ta lini veten të "kridheni" në dashuri. Tek dksa po ngjallni simpati, por ju, dëshironi të kënaqeni me histori të rastësishme dhe pa obligime. Të paktën tani për tani.

Në punë, Dielli, Mërkuri dhe Afërdita janë me ju: idetë janë aty, tani do të mund t’i realizoni dhe t’i ktheni në projekte të bukura.

Horoskopi i Gaforres

Katër yje për shenjën e Gaforres.

Në dashuri po përpiqeni të gjeni paksa qetësi, veçanërisht pas një periudhe konfuze. Çështja është se jeni ju ai/ajo që duhet ta mbani situatën nën kontroll: por a e dini se çfarë doni, se çfarë kërkoni? Këto gjëra duhen sqaruar. Në radhë të parë, me veten.

Në punë, përpiquni të riktheheni në lojë: e mërkura është dita e duhur për të bërë propozime, ata që ju rrethojnë ju mbështesin. Dhe kjo mund të jetë e mjaftueshme!

Horoskopi i Luanit

Pesë yje për Luanin.

Planetët janë në anën tuaj, por kujdes të martën dhe të mërkurën sepse mund të ketë tensione në dashuri. Gjërat në sferën sentimentale janë mirë, por duhet të afroheni më shumë me njerëz që për ju janë të veçantë.

Në punë, hapat përpara dhe ndryshimet janë afër. Kushtojini vëmendje, megjithatë, sferës ekonomike dhe shpenzimeve të fundit, të cilat peshojnë jo pak!

Horoskopi i Virgjëreshës

Katër yje për shenjën e Virgjëreshës.

Në dashuri duhet të ndërmerrni një "fushatë" sqarimi, por keni frikë nga vuajtjet dhe mendoni se nuk mund të gjeni personin e duhur për ju. Mjaft me historitë e vështira, mos u ngatërroni me duart tuaja.

Në punë, 2023 do të jetë një vit i fortë: përpiquni të jeni të duruar sepse shpërblimet do të vijnë së shpejti. Dhe gabimet, ashtu si dhe dështimet, do të jenë vetëm një kujtim i largët!

Horoskopi i Peshores

Tre yje për shenjën e Peshores.

Në dashuri, bëni kujdes të dielën 16 sepse mund të ketë polemika. Lëreni kohën të marrë rrjedhën e saj dhe mbani mend se historitë që lindin tani mund të jenë të rëndësishme: Një këshillë: mjaft më me kaq shumë mosbesim!

Në punë Jupiteri është kundër, ndaj është mirë të qëndroni të qetë. Ndryshimet po vijnë!

Horoskopi i Akrepit

Pesë yje për shenjën e Akrepit.

Në dashuri, përpiquni të sqaroheni dhe vazhdoni marrëdhëniet që janë vërtet të rëndësishme. Do të jeni në gjendje të kapërceni një krizë javën e ardhshme, por nëse kujdeseni për dikë në veçanti, duhet të bëni një hap përpara.

Në punë, qielli është në anën tuaj: mund të mendoni për diçka të re, diçka në funksion të vitit 2023!

Horoskopi i Shigjetarit

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit.

Së shpejti mund të përjetoni një histori dashurie dhe dita e hënë duket premtuese. Duhet të qartësoni gjërat së pari me zemrën, e kur të jeni gati, të zgjoni pasionin.

Në punë duhet t’i vlerësoni me qetësi të gjitha propozimet sepse pjesa e dytë e muajit do jetë intriguese. Me pak fjalë, ju tashmë mund të mendoni për të ardhmen dhe të krijoni një ide që tani për të.

Horoskopi i Bricjapit

Tre yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit.

Në dashuri, kjo periudhë është paksa kalimtare, nuk keni kohë për të shpalosur ndjenjat. Mundohuni të qëndroni të qetë, veçanërisht të hënën, kur ju duhet të përballeni me dyshime.

Në punë nuk bëni dot durim – ka pak konfuzion, por përgjigjet do të vijnë së shpejti!

Parashikimet për Ujorin

Pesë yje për Ujorin.

Afërdita është gati të kthehet dhe do zgjojë ndjenjat e të gjithëve ju Ujorëve, e mes jush, sidomos të beqarëve dhe zemrave të trazuara. Por përpiquni të mos mendoni për asgjë dhe afrohuni, veçanërisht të premten, me dikë që ju pëlqen.

Në punë, Venusi, Mërkuri, Dielli dhe Jupiteri janë me ju: me pak fjalë, nuk mund të kërkoni më shumë, por do t’ju duhet të fitoni pak më shumë!

Horoskopi i Peshqve

Katër yje për të lindurit në shenjën e Peshqve.

Afërdita nuk është më kundër, ndaj mund të merrni frymë lirisht sepse gjërat në dashuri do të ndryshojnë së shpejti. Nëntori do të jetë një muaj interesant, por le të përqendrohemi te kjo javë ku yjet flasin për një të martë interesante ditë që Hëna do të jetë me ju.

Në punë, së shpejti do t’ju duhet të përballeni me një ndryshim dhe ju që tani po lotoni. Qëndroni të qetë sepse gjithçka do të funksionojë! /noa.al

Horoskopi nga Paolo Fox për muajin Tetor 2022