Transmetuar më 01-10-2022, 23:09

Tiranë- Përfundon numërimi i votave për zgjedhjen e kryetarit të ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Bëhet me dije se Besart Xhaferri ka arritur të sigurojë 5256 vota nga ndjekësi më i afërt Mariglend Doçi me 1292 vota.

Në garë për të marrë drejtimin e Forumit Rinor të PD-së ishin 6 emra, Alesia Balliu, Arnold Karriqi, Artion Bajramaj, Barbara Doda, Besard Xhaferri dhe Mariglend Doçi.

Konkretisht kandidatët kanë marrë:

Besart Xhaferri – 5256 vota

Mariglend Doçi – 1292 vota

Artjon Bajramaj – 528 vota

Barbara Doda – 452 vota

Alesia Balliu – 186 vota

Arnold Kariqi – 168 vota

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd