Transmetuar më 22-09-2022, 08:23

TIRANË- Avokati Spartak Ngjela, njihet për mendimet e tij dhe mbron deri në fund argumentin. Por mbrëmjen e djeshme ai braktisi studion e emisionit të Erla Mëhillit, pas një debati me ish-deputetin Klevis Balliu. Ngjela e akuzoi Balliun si "anti-amerikan", ndërsa ky i fundit u kundërpërgjigj duke thënë se ka diplomë amerikane. Pas disa minutash debat, Ngjela u çua dhe u largua mirëpo u rikthye edhe një herë për të marrë telefonin.

DEBATI:

Ngjela: Saliu ka humbur të drejtën e ankimit

Balliu: Ku e di ti?

Ngjela: E njoh ligjin amerikan. Unë nuk kam ardhur këtu për broçkulla. Opozita është ‘Non Grata” Blinken tha se SPAK drejtohet nga ne.

Balliu: Kur e tha?

Ngjela ngrihet nga karrigia: Natën e mirë. Vazhdoni zotëri, më keni thirrur me “Non Grata”, nuk kam punë.