Transmetuar më 21-09-2022, 12:58

Një tërmet shkatërrimtar me magnitudë 7.2 ballë të shkallës Rihter, goditi Tajvanin duke shkaktuar dëme të mëdha në infrastrukturë, e po ashtu dhe viktima e të plagosur.

Pamjet që vijnë prej andej janë vërtetë të frikshme, teksa në rrjetet sociale aktualisht është dukë qarkulluar videoja e një familjeje në pyll, shumë pranë epiqendrës, të cilët shkunden mirë nga tërmeti.