Transmetuar më 10-09-2022, 16:46

Kosovë- Aksidentohet i mituri bashkë me bashkëmoshatarët në Kosovë.

Katër të mitur kanë ngelur të plagosur pas një aksidenti në qytetin e Suharekës në Kosovë.

Mësohet se ai ka marrë dhe plagët më të rënda për pasojë është dërguar drejt Prishtinës.

“Vozitësi dhe tre pasagjer të mitur meshkuj pësojnë lëndime trupore dhe dërgohen në emergjencën e Suharekës. Vozitësi për shkak të lëndimeve të rënda është transferuar në QKUK”, thuhet në raportin e policisë.

Policia po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.