Transmetuar më 07-09-2022, 07:31

Moti do të jetë kthjellime në bregdet dhe vranësira të pakta në relievet malore gjatë ditës.

Temperaturat minimale do të luhaten 15-21 gradë në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë me rritje 28-31°C në veri deri në 33-34°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.