Transmetuar më 22-08-2022, 16:44

Edhe përgjatë ditës së martë moti në Shqipëri do të vijojë të mbetet i paqëndrueshëm.

Paraditja pritet të nis ëme vranësira, ndërsa në mesdite do të kemi kthjellime të përkohshme. Ndërkohë pasditja do të risjellë sërish rikthim të vranësirave në të gjithë territorin, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu por edhe me shkarkesa elektrike.

Sa i përket temperaturave ato pritet të arrijnë në 30 gradë celcius në vlerën maksimale, dhe në 16 gradë sa i përket vlerave të ulëta.

Parashikimi i motit: