Transmetuar më 18-08-2022, 07:50

Mike Tyson kishte nevojë të përdorte një karrige me rrota në aeroportin e Miami, pasi ish-kampioni i botës në peshat e rënda po lufton me një dëmtim të shpinës.

Legjenda e boksit Tyson pati një nga karrierat më të profilit të lartë në sportin e boksit, duke mbretëruar si kampion i padiskutueshëm. Ish-pesha e rëndë “doli në pension” më 2005, pasi humbi përballë Kevin McBride, por që atëherë është rikthyer në ring në formatin e “ekspozitës”, duke ndarë dorezat me Roy Jones Jr më 2020.

Mike Tyson was pictured in a wheelchair at Miami International Airport on Tuesday

Tyson tani është 56 vjeç dhe ka treguar shenja të moshës së tij, pavarësisht se kohët e fundit ka postuar video ku shihet në formë. Sidoqoftë, kohët e fundit kërkoi një shkop ecjeje ndërsa ishte në Nju Jork, tani shihet edhe mbi një karrige me rrota në Miami.

Legjenda e boksit thuhet se ka pasur probleme me shpinën, po vuan nga shpërthim i nervit shiatik, që e ka dërguar në karrige me rrota si një mënyrë për të hequr presionin nga shtylla kurrizore (dëmtimi i tij).

Një burim i hodhi poshtë imazhet, duke i thënë TMZ: "Ai po përballet me një shpërthim të nervit shiatik. Asgjë serioze. Thjesht një rrezik profesional për një trup dhe ish-sportist si Mike".

Kjo vjen vetëm disa ditë pasi Tyson u pa duke çaluar, teksa përdorte një shkop ecjeje si ndihmë për ta mbajtur atë të ekuilibruar. Legjenda e boksit ka vazhduar të ruajë gjendjen e tij fizike duke u stërvitur në palestër me trajnerin personal, pavarësisht se ka kaluar disa vite nga ditët e tij kryesore si kampion.

Imazhet e Tyson në një karrige me rrota shkaktuan më shumë shqetësime, pasi ai lëshoi ​​​​një parashikim për jetëgjatësinë e tij gjatë një episodi të fundit të podcast-it “HotBoxin”:

"Ne të gjithë do të vdesim një ditë sigurisht. Më pas, kur shikoj veten në pasqyrë, shoh ato pika të vogla në fytyrë. Kjo do të thotë se data ime e skadencës po afrohet shumë shpejt".