Transmetuar më 11-07-2022, 23:35

Jemi në gjysmën e verës dhe tani është koha e duhur për të rinovuar garderobën me të gjitha tendencat e nevojshme verore, por edhe me opsione të përjetshme që nuk dalin kurrë nga moda.

Jemi afër mesit të korrikut dhe në fqinjët tanë Greqi dhe Itali kanë nisur uljet drastike të çmimeve në të gjitha dyqanet e rrobave.

Në Greqi siç mund ta dini, uljet veriore, ashtu si dhe ato dimërore, bëhen me vendim qeverie dhe hizneset duhet të shpallin çmimet qartësisht duke lënë doemos çmimin e mëparshëm krahas atij të zbritur.

Kështu, duke përfituar nga uljet mund të rinovojmë gardërobën, sidomos me fustanet, gjëja e parë në valixhen tonë të pushimeve që do të na shoqërojë gjatë gjithë verës.

Noa.al ju sjell më poshtë 9 tendencat e ndryshme të veshjeve të përzgjedhura nga revista globale e Modës Vogue.

I pari në listën tonë është një fustan i bardhë i ajrosur me rripa të hollë, i cili nxjerr në pah lëkurën e nxirë dhe do të vishet si në pushime ashtu edhe në qytet.

Një fustan tub me vija është gjithmonë klasik dhe ideal për pamjet e stilit ishullor, ashtu si tunika mund të vishet në plazh si veshje plazhi.

Fustani slip ka dëshmuar vlerën e tij të përjetshme, si në gjatësi mini ashtu edhe në midi.

Fustani i këmishës me ngjyrë është pjesa që do të përmirësojë pamjet zyrtare, ndërkohë që mos hezitoni të zgjidhni një fustan me një ngjyrë të ndezur siç është e verdha.

Së fundmi, nëse jeni duke kërkuar një fustan të përshtatshëm si për plazh ashtu edhe për koktejle verore, atëherë përgjigja qëndron tek fustani me grep, i cili gjithashtu konsiderohet klasik.

Fustani i bardhë, Isabel Marant.

Veshje me vija, Khaite.

Fustan pa rripa, Gabriela Hearst.

Fustan pa rripa, Gabriela Hearst.

Fustan slip.

Fustan mini me stampa, Etro.

Fustan slip, Et Ochs.

Fustan këmishë, COS.

Fustan me grep, Savannah Morrow.