Transmetuar më 24-06-2022, 10:12

Vret veten në mënyrë misterioze Niece Waidhofer, një influencuese dhe modele e mediave sociale.

Modelja 31-vjeçare ka vrarë veten pas një beteje të gjatë me problemet e shëndetit mendor.

Ajo ishte shumë e hapur me ndjekësit për betejat e saj, madje duke dashur të ndihmonte ndjekësit që vuanin nga kjo gjê.

Një organizatë jofitimprurëse e titulluar "Paqe për Niece" do të krijohet për nder të saj dhe do të ndihmojë ndërgjegjësimin për shëndetin mendor dhe financimin e kërkimeve për sëmundjet mendore.

Modelja kishte 4.2 milionë ndjekës në Instagramin e saj, ku ndante rregullisht postime të kapura dhe të shkruara nga vetë ajo. Por fansat e saj u shqetësuan kur befas llogaria e saj u fshi.

Në javët para vdekjes së saj, ajo la vetëm tre postime në faqen e saj.