Transmetuar më 22-06-2022, 08:20

Kryetari i bashkisë së Emmerich, Peter Hinze, “bekoi” dasmën e qytetarit të shquar të qytetit. Bashkë me çiftin, si dëshmitarë në altar ishin Vanessa Sang dhe Mike Wezendonk. Ceremonia e vogël, por e bukur u zhvillua në kopshtin e familjes “Gosens”. Një ditë më parë, lagjja e kishte kurorëzuar çiftin në mënyrë tradicionale, me prani të madhe.

Të hënën, çifti dhe djali i tyre Levi u nisën drejt jugut të Italisë. Muaji i mjaltit i çon në Sardenjë. Megjithatë, kalendari i futbollistit të Interit është shumë i ngjeshur. Qëllimi i tij i madh sportiv është të marrë pjesë në Kupën e Botës, në Katar. “Do të bëj gjithçka për të përmbushur ëndrrën time sportive”, – thotë Robin Gosens, i cili tashmë pret të nisë sezonin e ri.

Kohët e fundit, ai demonstroi nivelin e mirë të fitnesit në “Bocholt Triathlon”. Gosens dëshiron të jetë në formë optimale në fillim të sezonit italian të Serie A dhe të luajë rregullisht në krahun e majtë të Interit. Ashtu siç e dinë tifozët në Itali, që nga paraqitjet e tij me Atalanta, gjermani u bë një nga mbrojtësit më të rrezikshëm në Evropë me lëvizjen e tij të pandalshme përpara.

27-vjeçari sfidohet edhe me fondacionin e tij “Treaten is valid it”. Në datën 3 korrik në “Eugen-Reintjes-Stadion”, në Emmerich, do të zhvillohet eventi “Sporti dhe Lëvizja”. Vetëm pak ditë më vonë, Gosens dhe fondacioni i tij do të organizojnë në Berlin "Traume Worth Camp" e dytë, i cili fton nga 8 deri më 10 korrik futbollistët U-15 deri në U-18. Afati i fundit i aplikimit është 26 qershori.