Transmetuar më 20-06-2022, 06:57

Ky është takimi më i shumëpritur i javës, horoskopi javor i Paolo Fox, astrologut më të dashur në Itali, i cili do të zbulojë se çfarë parashikojnë yjet në ditët në vijim. Pra, le të shohim se çfarë na pret në sajë të parashikimeve shenjë pas shenje të publikuara në të përjavshmen DiPiù Tv dhe të përkthyera ekskluzivisht nga noa.al.

Horoskopi i Dashit Pesë yje për Dashin. Lajm i mirë për dashurinë sepse ata që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë mund të mirëpresin mundësi të reja me krahë hapur. Megjithatë, përpiquni të mos ‘dashuroheni’ me njerëz të vështirë, nuk mund të jetoni gjithçka si sfidë: keni të drejtë të përfshiheni, por ndjenjat duhet të jenë reciproke. Nuk mund të jetë e gjitha e njëanshme! Në punë keni një mosmarrëveshje për të zgjidhur, diçka që ka të bëjë me lëshimin e një certifikate: duhet të ngrini krye, t’u tregoni të gjithëve se kush jeni!

Horoskopi Paolo Fox Demi Katër yje për Demin. Pasion në historitë e sapolindura të dashurisë, favorizohen takime të reja. Marrëdhënie të mira me të lindurit në shenjën e Gaforres dhe Bricjapit, por më shumë ngjitni me Akrepin. Ju tani, më shumë se kurrë, keni nevojë për qetësi. Në punë, faza e rikuperimit: jeni të lodhur, arrini në mbrëmje të rraskapitur dhe keni frikë se mos nuk keni dhënë më të mirën. Herë pas here, mbani mend: gjithçka do të bëhet!

Horoskopi i Binjakëve Pesë yje për Binjakët. Jeni shumë simpatik, shumë njerëz ju admirojnë dhe dëshirojnë të kaloni kohë me ju. Epo, takime të reja, njohje të reja: edhe miqësitë mund të bëhen diçka më shumë. Veç kësaj, Afërdita do të jetë në shenjën tuaj nga e enjtja, por duhet të dini si të zgjidhni. Në punë gjithçka po shkon mirë: po e evidentoni veten, të martën kërkesat do jenë më të lehta për t’u bërë. Keni shumë angazhime, por edhe shumë kënaqësi dhe konfirmime pranë jush!

Horoskopi i Gaforres Katër yje për shenjën e Gaforres. Nuk jeni shumë të kënaqur me situatën sentimentale sepse shumë histori mbyten ende pa nisur dhe të tjera vazhdojnë jashtë normales. Megjithatë, përpiquni ta shikoni gotën gjysmë plot, pra nga ana pozitive dhe ta lini veten të kaloni në emocione të reja. Kujdes nga polemika që mund të jenë të pranishme të martën. Në punë jeni shumë të lodhur dhe aspekti ekonomik ju shqetëson. Dita më e vështirë me shumë mundësi do të jetë e enjtja!

Horoskopi i Luanit Katër yje për Luanin. Lëreni veten të shkoni te emocionet në dashuri: Afërdita, më në fund, nuk do të jetë më kundër dhe kjo do të thotë se mund të rikuperoni, veçanërisht nëse ju është dashur të përballeni me dyshime ose distanca. Ju dëshironi të udhëtoni, të jetoni një pasion të bukur: të mërkurën e keni një ditë të shkëlqyer. Në punë, qielli premton gjëra të mëdha nëse jeni të vetëpunësuar. Rimbursime të vogla dhe surpriza gjatë rrugës, kush e di!

Horoskopi i Virgjëreshës Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Lajm i mirë për dashurinë sepse favorizohen njohjet e reja, ndaj nuk duhet të mbylleni në vetvete dhe të izoloheni. Mund të lindë një histori interesante, por ju nuk mund ta lini mënjanë shpirtin tuaj kritik. Kujdes nga ditët në fillim të javës, pra ato të së hënës dhe të martës. Në punë ka nga ata që kanë nisur një punë të re dhe nga ata që mendojnë për vjeshtën. Mundohuni të flisni me një person të rëndësishëm dhe bëjeni këtë nga e marta e tutje!

Horoskopi i Peshores Pesë yje për shenjën e Peshores. Në dashuri, kjo është një kohë paksa e ndërlikuar, ndaj duhet të qëndroni të qetë. Mundohuni të mos vuani, të mos mendoni për të kaluarën dhe të ecni përpara: vetëm në këtë mënyrë do të arrini ta kapërceni tensionin. Në punë, jeni duke punuar shumë, keni shumë synime dhe tani, veçanërisht nëse diçka është ndalur në periudhën e fundit, duhet të jepni gjithçka dhe të filloni përsëri!

Horoskopi i Akrepit Katër yje për shenjën e Akrepit. Beqarët kanë frikë nga vuajtja, por lajmi i mirë është se nga e enjtja Afërdita nuk do të jetë më në dizavantazh, ndaj ata që janë vetëm mund ta lënë veten të shkojë pas rrjedhës, pa frikë dhe mosbesim. Duhet të vëzhgoni, të reflektoni përpara se të veproni sepse duhet të kuptoni se çfarë po ndodh rreth jush. Në punë, nëse keni biznesin tuaj ose punoni në kontakt me publikun, ndoshta duhet të jeni më të respektuar dhe të kërkoni atë që meritoni.

Horoskopi i Shigjetarit Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Ju doni të jetoni një aventurë në dashuri, por kini kujdes sepse nëse po jetoni një histori, ndoshta tani mund të ktheheni te strofkulla juaj dhe të ndryshoni përmasat e asaj që keni. Ose ndoshta do të ketë dikush që do të kërkojë një pushim. Me pak fjalë, para se të betoheni për dashuri të përjetshme, mendohuni mirë. Në punë tashmë kanë filluar të vijnë kënaqësitë dhe zgjidhjet do të jenë aty sidomos nga e marta. Tani të gjithë mund të futen në "punë dhe të ecin përpara!

Horoskopi i Bricjapit Katër yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit. Dëshironi ta lini veten të hidhet pas një dashurie dhe tani për ju fillon një periudhë e rëndësishme, e aftë për t’ju bërë të përjetoni emocione të bukura. Megjithatë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të jeni të duruar sidomos me të lindurit në shenjën e Gaforres dhe Dashit, sepse janë të vetmit në gjendje t’ju nervozojnë. Në punë ka pasur ndryshime në periudhën e fundit dhe ata që janë të rinj janë ndoshta pak të inatosur këto ditë. Projektet e reja duhet të rishikohen!

Parashikimet për Ujorin Pesë yje për Ujorin. Në dashuri, dikush përpiqet të zgjidhë një problem dhe të shmangë polemika të tjera. Keni nevojë për qetësi, ekuilibër. Mund të ketë argëtim me të lindurit në shenjën e Binjakëve, ndërsa pasionin e keni me Shigjetarin. Në punë përpiquni të qartësoni mendjen: ditët në vijim janë plot me synime të mira, por gjithçka duhet ta bëni me qetësi. Ndoshta ideja e nënshkrimit të një marrëveshjeje nuk është aq e keqe – konsiderojeni!

Horoskopi i Peshqve

Katër yje për të lindurit në shenjën e Peshqve. Në dashuri gjatë kësaj kohe jeni shumë kritikë, veçanërisht ndaj njerëzve që nuk mendoni se janë ‘të mirë’ në raport me ju. Mundohuni të lini pas keqkuptimet, pasiguritë sepse nga e enjtja Venusi do të nisë një tranzit polemik. Pra, do t’ju duhet të pastroni zemrën tuaj. Në punë, përpiquni të ndryshoni strategjinë që keni ndjekur: jini entuziastë, edhe pse kjo ju frikëson sepse keni frikë se mos hasni shumë probleme! /noa.al