Transmetuar më 04-06-2022, 07:35

Flamur Noka do të jetë sekretari i ri i përgjithshëm i Partisë Demokratike. Ai ka mundur me një diferencë të madhe votash ish sekretarin e pergjithshem të kësaj force politike, Arben Ristanin.

Në garën për nënkryetarët e partisë, fitues rezultojnë Luciano Boci dhe Oerd Bylykbashi përballë Belind Këllicit dhe Agron Shehajt.

Fituesit

Sekretariati per Ceshtjet Zgjedhore, fiton Ivi Kaso Sekretatiati per Pushtetin Vendor, fiton Ylli Asllani Sekretariati per te drejtat e njeriut, fiton Bislim Ahmetaj Sekretariati per Burimet Njerezore, fiton Ervin Minarolli Sekretariati per Integrimin Europian, fiton Edmond Spaho Sekretariati per te perndjekurit Politik, fiton Lorenc Luka Emigracioni dhe Diaspora, fiton Indrit Hoxha

Organizatat partnere, fiton Megi Balliu Sekretariati per transparence, fiton Ledina Mandia Sekretariati per Marredheniet me Publikun, fiton Jola Hysa

Komisioni i Apelimit (Gjykata e Partise), fiton Adriana Kalaja

Rezultatet

Kandidatet per sekretar te pergjithshem

Arben Ristani 54

Flamur Noka 157

Kandidatet per nenkryetar

Belind Kellici 92

Oerd Bylykbashi 107

Luciano Boci 123

Agron Shehaj 73

Pwr koordinimin me Organizatat Partnere

Ilirjana kucana 89

Megi Balliu 103

PER TRANSPARENCEN LUFTWN KUNDER KORRUPSIONIT

Ledina mandia 82

Andia Pustnia 101

SEK PER TE DREJTAT E NJERIUT

Elda Hoti 71

Bislim Ahmetaj 127

SEK PER ORGANIZIMI

ERVIN MINAROLLI 114

AUREL BYLYKBASHI 57

SEK PER INTEGRIMIM

EDMOND SPAHO 127

LEDIANA FRATARI 73

-Marredhenie me publikun

JOLA HYSAJ 111

SARA BODO 82

Per te PERNDJEKURIT

BEDRI BLLOSHMI 74

LORENC LUKA 112

PER DIASPOREN DHE ORG E PARTISE JASHTE SHQIPERISE

INDRIT HOXHA 104

TRITAN SHEHU 96

PUSHTETI VENDOR

YLLI ASLLANI 113

DASHO ALIKO 83

Per Ceshtjet Elktorale

IVI KASO 144

Cim GJATA 58

Gjykatese e partise

ENDIRA BUSHATI 65

ADRIANA KALAJA 126