Transmetuar më 29-05-2022, 07:23

Territori i vendit tonë do të dominohet nga kthjellimet deri në mesditë ku mv pas priten kalime vranësirash të lehta në të gjithë vendin.

Vranësirat do të jenë më të dukshme në zonat malore verilindore dhe juglindore duke shkaktuar momente të shkurtra me shira në formë rrebeshi, nuk përjashtohet mundësia për breshër.

Pasditjavijon me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura në të gjithë territorin e vendit. Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen si në mëngjes po ashtu edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 34°C.