Transmetuar më 15-05-2022, 16:42

Tiranë- Ballkani javën e ardhshme do të përfshihet nga një valë e nxehti Sahariane, çka do të bëjë që të kemi temperatura të larta në të gjithë rajonin.

Sa i përket Shqipërisë java e ardhshme do të sjellë temperatura që do të arrijnë deri në 30 gradë.

Ndërkohë gjatë ditës së mërkurë pritet që të kemi shtim të vranësirave të cilat do të sjellin dhe reshje lokale shiu. noa.al