Transmetuar më 11-04-2022, 07:57

Netflix anullon disa nga seritë më të dashura për publikun.

Lista e plotë:

Gentefied – 2 sezone

Variety raporton se shfaqja gjysmë ore me aktorët JJ Soria, Carlos Santos dhe Joaquin Cosio nuk do të ketë një sezon të tretë. Shfaqja u prodhua ekzekutive nga America Ferrera.

Cooking with Paris – 1 sezon

Seriali i Netflix Cooking With Paris është anuluar pas vetëm një sezoni.

Another Life -2 sezone

Aktorja Katee Sackhoff konfirmoi se Netflix kishte anuluar Another Life.

The Baby-Sitters Club – 2 sezone

“Kam dashur të jem pjesë e botës që krijoi Ann M. Martin që kur isha 7 vjeç dhe për dy sezone të mrekullueshme u bëra”, krijuesja dhe drejtuesja e shfaqjes Rachel Shukert tha në një deklaratë pas vendimit. “Ishte një ëndërr e realizuar.”

Archive 81 – 1 sezon

Deadline raporton se Netflix e ka anuluar serialin pas vetëm 1 sezoni. Premiera e tij më 14 janar 2022.

On the Verge – 1 sezon

“U anulua,” shkroi ylli dhe krijuesi Julie Delpy në një koment në Instagram për një fanse duke kërkuar përditësim, “por ata harruan të njoftonin se ishte anuluar”.