Transmetuar më 20-01-2022, 14:34

Nëse e sheh në pamje të parë, padyshim që do të ngresh pyetjen, është mace apo qen?

Një grua në Rusi ka ndarë në rrjetet sociale disa foto të maces së saj të quajtur Kefir, e cila u bë menjëherë virale, pasi për shumë ajo është felini më i madh që kanë parë.

Macja peshon mbi 13 kg dhe sipas pronares së saj Yulia Minina në Stary Oskol të Rusisë, ajo vijon të rritet ndonëse është 2 vjeçe.

Felini i përket racës “Maine Coon” dhe për ekspertët ajo do të vijojë të rritet dhe për 2 vjet të tjera.