Transmetuar më 20-01-2022, 11:01

Tronditet jugu i Italisë, tërmet me madhësi 4.6 të shkallës Rihter.

Një goditje sizmike është regjistruar 75 km larg Mesinës në Itali.

Nuk raportohen dëme në njerës dhe as dëme materiale.

Por goditja ka shkaktuar panik dhe frikë te banorët.

Italia bën pjesë në zonën me aktivitet të lartë sizmik.