Transmetuar më 03-01-2022, 15:58

Kosova po zbaton masa të rrepta anticovid.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të hënën janë regjistruar 38 raste pozitive me koronavirus, nga 3.711 të testuar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 7 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 158.067.

Në total numri i rasteve aktive është 540. Kosova ka marrë masa ekstreme sa i përket hyrjeve dhe daljeve nga shteti më i ri Ballkanit Gjithashtu ora policore është shtuar dhe se ka reduktim të frekuentimeve në lokale dhe restorante, ku klientët nuk do të pranohen pa certifikatën e Covid,.