Transmetuar më 17-12-2021, 15:09

Ngjarje e rëndë në Kosovë.

Një i ri është djegur brenda shtëpisë në të cilën ndodhej.

Rasti u shënua në fshatin Lloqan të Komunës së Deçanit.

Burime nga Policia e Pejës bënë me dije se menjëherë pas marrjes së njoftimit shërbimet e policia dhe zjarrfikësit kanë dalë në vend ngjarje, dhe gjatë ndërhyrjes nga zjarrfikësit është vërejtur se një person është brenda i djegur (karbonizuar).Vdekja e viktimës është konstatuar nga ekipi mjekësor.

Kufoma është dërguar në morgun e spitaleve për hetime të mëtejshme.

Për vdekjen e të riut ka njoftuar edhe kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj.

“I rëndë dhe pikëllues lajmi për ndarjen tragjike nga jeta, e të riut Mentor (Canë) Himaj nga fshati Lloqan komuna e Deçanit. Ngushëlime familjes Himaj, miqve dhe të gjithë qytetarëve të Deçanit!”, ka shkruar Ramosaj në Facebook.