Transmetuar më 15-10-2021, 15:20

Maqedonia e Veriut regjistroi 24 orët e fundit 413 raste të reja me koronavirusin e ri Sars-Cov2 të dala ndër 3025 testime, raporton noa.al.

Gjatë ditës që lamë pas humbën jetën 9 persona, ndër të cilët edhe një 28 vjeçar.

Ministria e Shëndetësisë në Shkup përditë përditësoi të dhënat edhe për datat 6 e 9 gusht duke njoftuar se janë konfirmuar edhe 4 të vdekur, dy në spitale dhe dy në shtëpi.

Ndryshe nga Shqipëria, Maqedonia publikon edhe vdekjet jashtë spitaleve shtetërore.

Deri sot janë infektuar 196 mijë e 376 persona ndër të cilët 6901 humbën jetën.

Aktualisht janë rreth 7 mijë persona aktivë me koronavirus. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd