Transmetuar më 12-09-2021, 13:01

Të nderuar lexues, gjeni më poshtë horoskopin javor nga astrologia Li Christina Larsson Hoxhaj.

Horoskopi javor që ju sjell më poshtë noa.al është i vlefshëm midis të hënës 13 shtator dhe të dielës 19 shtator 2021.

Astrologia Li Christina Larsson Hoxhaj

Dashi

Tema e kësaj jave: Në fokus të gjithçkaje.

Fuqia juaj pozitive ndriçon çdo mot gri dhe hap zemrat e atyre që ju rrethojnë.  Ngrohtësia që pasqyroni rrjedh nga drejtime të ndryshme dhe ju kënaqeni me reagimin që merrni.

Më e mira e javës: Marrëdhëniet.

Më e keqja e javës: Harresa.

Këshillë: Jepni dhe merrni.

Demi

Tema e kësaj jave: Vazhdimësia.

Ndikimet e Hënës ju bëjnë sentimental dhe tani e ndjeni të vështirë të hiqni qafe diçka që ju mundon. Zbuloni nëse keni vërtet nevojë apo keni hapësirë ​​për gjithçka …

Më e mira e javës: Natyra.

Më e keqja e javës: Stresi.

Këshillë: Pastroni.

Binjakët

Tema e kësaj jave: Më të vendosur.

Orbita e Plutonit rrit kërkesat e veta ndaj tani ju krijon shpejt stres për të dështuar në gjërat tuaja. Mos e mundoni veten kaq shumë, gjithmonë ka shanse të reja.

Më e mira e javës: Fjalët e Urtësisë.

Më e keqja e javës: Shqetësim i panevojshëm.

Këshillë: Gjeni paqe.

Gaforrja

Tema e kësaj jave: Këndi i zemrës.

Ndikimet e Venusit e bëjnë këtë javë shumë të nxehtë. Zemra rreh veçanërisht për një person pranë jush, por edhe për të gjithë ata që ju rrethojnë …

Më e mira e javës: Dashuria.

Më e keqja e javës: Një pengesë.

Këshilla: Shoqërohuni.

Luani

Tema e kësaj jave: Çdo gjë është e këmbyeshme.

Energjitë e Jupiterit tregojnë se tani doni të jeni të lirë dhe të argëtoheni. Ju doni të zbuloni botën! Merrni disa ditë pushim nëse mundeni dhe shkoni në një vend që jua ka ënda.

Më e mira e javës: Përvoja të reja.

Më e keqja e javës: Puna.

Këshillë: Vendosmëri.

Virgjëresha

Tema e kësaj jave: Mundësia.

Me një Uran dhe Venus të vendosur mirë, ju mund të jeni me fat nëse doni të bëni marrëveshje të shpejta dhe pa u menduar shumë. Mos u ulni dhe të prisni për diçka, atëherë shanset mund të zbehen.

Më e mira e javës: Zhvillimi.

Më e keqja e javës: Ankthi për të marrë një vendim.

Këshillë: Menaxhoni ndjesinë e trazimit në stomak.

Peshorja

Tema e kësaj jave: Afërsia.

Yjet theksojnë se janë aktivitetet me miqtë e mirë, ato që e bëjnë javën tuaj të hareshme. Mund të afroheni me një person, ndërsa një plagë e hapur do të shërohet.

Më e mira e javës: Bisedat.

Më e keqja e javës: Kohët po ndryshojnë.

Këshillë: Jini fleksibël.

Akrepi

Tema e kësaj jave: Përulësia.

Ndikimet e Mërkurit tregojnë se jeni mendjemprehtë dhe të mençur. Nga ana tjetër ka një person të cilit ju do të ishit të lumtur t’i drejtoheni. Por jeni gjithashtu të ndjeshëm dhe të hapur ndaj mesazheve të të tjerëve.

Më e mira e javës: Shpërblimet.

Më e keqja e javës: E Mërkurë.

Këshilla: Ndryshoni rutinën.

Shigjetari

Tema e kësaj jave: Kryqëzimet në rrugët e jetës.

Ndjeheni sikur nuk mbusheni dot me frymë, por kjo gjendje që ju ka kapluar, po mbaron. Mbani mend diçka, sa më pak ta ngarkoni veten, aq më shumë do ta keni të thjeshtë jetën tuaj.

Më e mira e javës: E Premte.

Më e keqja e javës: Moskuptimi.

Këshillë: Jini vendimtar.

Bricjapi

Tema e kësaj jave: Më shumë hapësirë pune.

Një Saturn praktik sundon dhe pastaj bëhet i qetë në sipërfaqe duke sjellë shumë aktivitet nën të. Ju duhet të jeni të zellshëm fizikisht, kjo është një kohë për t’u marrë me "zanatet" tuaja.

Më e mira e javës: Vetëdisiplina.

Më e keqja e javës: E hëna.

Këshillë: Bëjeni tani atë që keni në kokë.

Ujori

Tema e kësaj jave: Përgatitjet.

Orbita e Hënës ju sjell në vëmendje nevojën për reflektim dhe për pak pushim. Relaksohuni dhe merruni me planet tuaja në paqe dhe qetësi, së shpejti do të ketë një fillim të ri pozitiv për ju.

Më e mira e javës: E diela.

Më e keqja e javës: Zakonet e të ngrënit.

Këshillë: Kujdesuni për shëndetin tuaj.

Peshqit

Tema e kësaj jave: Frymëzimi.

Venusi siguron dëshirën dhe energjinë për t’u marrë me kreativitet. Përfitoni nga frymëzimi i fortë që po troket vazhdimisht.

Më e mira e javës: Mundësitë.

Më e keqja e javës: Bashkëpunimi.

Këshillë: Argëtohuni.