Transmetuar më 09-09-2021, 10:07

Tre nga aplikacionet më të përdorura do të bllokohen në disa lloje celularësh gjatë këtij muaji duke prekur miliona përdorues.

Google ka vendosur të bllokojë hyrjen në celularët e modelit të vjetër për arsye privatësie.

Gjigandi teknologjik ka konfirmuar se Youtube, Gmail dhe Maps do të jenë tre shërbime që nuk do të gjenden më në celularët që operojnë me Android 2.3.

Masa e re do të zbatohet duke filluar nga 27 Shtatori.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd