Transmetuar më 14-08-2021, 18:17

Në moshën vetëm 28 vjeçe, një vajzë shqiptare ka humbur jetën sot pas infektimit fatal me koronavirus, raporton noa.al.

E ndjera është Lindita Alimi, 28 vjeçe, shqiptare e Maqedonisë me banim në Kërçovë. Ajo punonte prej kohësh infermiere në spitalin e përgjithshëm të Kërçovës.

Lindita ishte infektuar para disa ditësh me koronavirus dhe gjendja e saj u përkeqësua duke bërë që të përfundojë në terapi intensive dhe më pas të humbë jetën.

Drejtori i spitalit të përgjithshëm në Kërçovë, Dr. Stanko Trpeski, pohoi se infermierja humbi jetën në moshë fare të re, ndërsa nuk ishte vaksinuar.

Drejtori Dr. Trpeski, duke shpjeguar situatën e infermieres me Covid-19, sqaroi se ajo nuk ishte vaksinuar për arsye të tjera shëndetësore.

Shoqata e Infermiereve te Shqiperise i shprehu ngushellime te perzemerta familjes dhe kolegeve te Linditës. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd