Lajmi i Fundit/ Përplasen dy makina në autostradën Tiranë-Durrës, një nga mjetet përmbyset në rrugë
Transmetuar më 13-05-2021, 18:22

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Maminasit, ku dy makina janë përplasur mes tyre.

Goditja ka qenë e fortë dhe një nga mjetet ka përfunduar i përmbysur në rrugë.

Mësohet se nga aksidenti ka mbetur i plagosur një person i cili është transportuar me autoambulancë drejt spitalit për mjekim. Gjendja shëndetësore e tij nuk dihet ende.

Policia e mbërritur në vëndngjarje ka nisur hetimet për rrethanat dhe shkaqet e aksidentit./K.B/NOA.al