Transmetuar më 04-05-2021, 12:06

Seanca e sotme e Kuvendit ka nisur me një minutë heshtje për nder të ish-deputetit, Bashkim Fino.

Kjo ishte seanca e parë pas zgjedhjeve.

Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe deputet i PS-së, bashkim Fino, u nda nga jeta më 29 mars 2021, pas komplikacioneve të sëmundjes, që i shkaktoi koronavirusi.

Ndërkohë në vendin ku qëndronte i ulur Fino, ishin vendosur disa lule të bardha.

/a.m/NOA.al