Real Madrid dhe Chelsea ndahen në barazim, vendos takimi i dytë në “Stamford Bridge”
Transmetuar më 28-04-2021, 09:37

Real Madrid dhe Chelsea janë ndarë në barazim në gjysmëfinalen e parë të Champions League.

Ndeshja e luajtur në “Alfredo di Stefano” të Spanjës nuk ka shkuar më shumë se shifrat 1-1.

Chelsea e nisi mirë sfidën në fillim teksa amerikani Pulisiç kaloi në avantazh blutë falë një forme të lartë të treguar.

Real Madrid u kundërpërgjigj me Benzema që me një kthesë të fortë brenda zonës shkundi portën e kundërshtarëve.

Tashmë mbetet edhe një sfidë tjetër për t’u luajtur në “Stamford Bridge” por barazimi në Madrid shihet si një avantazh i madh për Chelsea-n që e nis sfidën e dytë me barazimin që ka marrë në transfertë dhe golin e shënuar jashtë fushe. /S.H /NOA.al