Real – Çelsi, gjysmëfinalja e parë mbrëmjen e sotme
Transmetuar më 27-04-2021, 20:53

Pas pak do të luhet gjysmëfinalja e parë mes Realit të Madridit dhe Çelsit, në kompeticionin Champions League.

Spanjollët vijnë më të plotësuar në takimin e parë, megjithatë nuk kanë në dispozicion kapitenin Ramos.

Anglezët rikthehen pas shumë vitesh në gjysmëfinalen e kompeticionit.

Reali është kthyer në Champions League pas dy barazimeve radhazi në kampionat, dhe duket sikur është i vetmi synim për këtë sezon.

Skuadra e Realit ka më shumë trofe në Europë. /k.k/noa.al/