Transmetuar më 25-04-2021, 14:38

Ka nga ata që votojnë, por edhe që martohen sot.  Ata që martohen, nuk harrojnë të votojnë.

Një nuse në Kavajë ka zgjedhur 25 prillin për t’u martuar dhe në të njëjtën ditë edhe për të votuar.

Nusja e veshur me fustan të bardhë është fotografuar duke hedhur fletën e votimit.

Deri tani pjesëmarrja në zgjedhjet parlamentare është 31.76%.

Sipas të dhënave zyrtare pjesëmarrja më e madhe me 35% është raportuar në Qarkun e Tiranës, dhe në Qarkun e Kukësit, 38%.

/a.m/NOA.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd