Makinat bëhen copa, një i vdekur dhe dy të plagosur nga përplasja
Transmetuar më 19-04-2021, 23:57

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen dhe plagosjen ka ndodhur në Kosovë.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme

Mësohet se aksidenti ka ndodhur në rrugën Pejë – Prishtinë, konkretisht në fshatin Grabanicë të Klinës.

Sipas medieve vendase, si pasojë e këtij aksidenti mes dy automjeteve, një person ka humbur jetën ndërsa dy të tjerë kanë marrë lëndime trupore.

Nga ana e autoriteteve vendase po punohet për dokumentimin e plotë të shkaqeve të aksidentit./noa.al/\