Transmetuar më 18-04-2021, 15:13

Imazhet e publikuara nga "Baily House Care Home" janë me të vërtetë emocionuese.

Mary dhe Gordon, një grua dhe burrë që janë të martuar për 70 vjet, ribashkohen pas 8 muajsh ndarje për shkak të koronavirusit.

Imazhet u postuan në faqen e klinikës në Facebook me këtë mesazh: "Mary jonë e bukur kishte një surprizë të vërtetë sot … burri i saj i dashur Gordon erdhi të jetonte këtu në Baily House me të."

Çifti, të dy të moshës 89 vjeç, janë nga Mansfield, Angli.

/a.m/NOA.al