Muaji i shenjtë i Ramazanit nuk lë pas as futbollin në Turqi, lojtarët ndërpresin ndeshjen për të ngrënë iftarin
Transmetuar më 17-04-2021, 18:45

Java e 30-të e Ligës së Parë të TFF (Federata Turke e Futbollit) , përkoi me ndeshjen e skuadrave Giresunspor – Ankara Keçiörengücü.

Loja përkonte me ditën e parë të Ramazanit ,ku u pa nga 4 lojtarë ngrënia e iftarit në mes të ndeshjes.

Me koinçidencën e ezanit në një moment dëmtimi në lojë, lojtarët prishën agjërimin e tyre në fushë.

Një ndihmës i ekipit teknik të skuadrës mysafire Keçiörengücü, u dha hurma, ujë dhe banane 4 futbollistëve. /S.H /NOA.al