Shqiptari në Itali kapet me 2 milionë euro kokainë të pastër, autoritetet e konsiderojnë rekord
Transmetuar më 08-04-2021, 16:28

Një shqiptar në Milano të Italisë është kapur me një sasi lënde narkotike kokainë.

Mbrëmjen e gjashtë prillit, 27-vjeçari ishte duke hipur në një makinë, por u kontrollua nga policia.

Ai u tregua shumë nervoz dhe iu kontrollua automjeti, ku fillimisht iu gjetën 19.200 euro.

Nga një kontroll i mëtejshëm, i riu ishte i papunë dhe në lidhje me sasinë e parave të gatshme që kishte në tërheqje, dha justifikime kontradiktore dhe jo shumë të besueshme, të tilla si detyrimi për të blerë një makinë në zonë, por pa qenë në gjendje të jepte emrin ose numrin e telefonit të shitësit.

Në shtëpi iu gjetën 280 mijë euro dhe 30 kilogramë kokainë

Më në fund, policët kontrolluan akomodimin e 27-vjeçarit, në zonën Pozzo Strada, ku gjetën materiale të ndryshme për paketimin e dozave dhe 33 kallëpë kokainë të pastër, me një peshë totale prej gati 30 kilogramë.

Substanca, me pakicë, do të kishte dhënë rreth 2 milion e gjysmë euro përfitim. /k.k/noa.al/

Burimi i lajmit: www.torinotoday.it