Lajmi i Fundit/ Lihen të lirë 23 kontrollorë, në polici vetëm 3 punonjës
Transmetuar më 08-04-2021, 10:30

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me shoqërimin e kontrollorëve të Albcontrol.

Aktualisht në polici janë vetëm 3 persona, konkretisht shtetasit; Flora Ndreca, Armand Fezga (kryetar i sindikatës) dhe Muhnir Mezini, ndërkohë që 23 të tjerët janë lënë të lirë.

Nga ana tjetër avokati i kontrollorëve e quan shkelje procedimin për vepër penale të ‘Shpërdorimit të detyrës’ sepse sipas tij, kontrollorët nuk kanë funksione publike pasi Albcontrol është sh.a./K.B/NOA.al