Mbyllet pjesa e parë, Anglia shënon me Kane përballë Shqipërisë
Transmetuar më 28-03-2021, 18:53

Ka përfunduar pjesa e parë mes Shqipërisë dhe Anglisë.

“Tre Luanët” shënuan në minutën e 38 të takimit me një gol me kokë nga i përhershmi Kane.

Ky i fundit shfrytëzoi një krosim nga e majta dhe nuk fali përballë Berishës.

Deri përpara golit Shqipëria u mbrojt mirë, madje në fillim pati edhe një shans të artë për të shënuar.

I vetëm përballë portierit anglez, Myrto Uzuni nuk konkretizoi si duhej duke e nxjerrë topin jashtë. /k.k/noa.al/