Transmetuar më 25-03-2021, 20:57

Ndërron jetë nga Covid-19, aktori i njohur shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Luran Ahmeti.

Aktori i njohur Luran Ahmeti 45-vjeçar ishte shtruar për një kohë në Klinikën Infektive në Shkup, por sërish nuk arriti ta përballojë sëmundjen.

Ahmeti la pas vetes bijen, bashkëshorten, një motër dhe prindërit dhe një karrierë të bujshme artistike.

Ka qenë aktor i Teatrit Shqiptat të Shkupit, por ka marrë pjesë edhe në produksione filmike.

Ishte pjesë e dhjetëra filmave, përfshi edhe filmin më të suksesshëm në kinematografinë turke “Lugina e ujqërve”.

Ai luajti edhe në serialin e njohur Sulltani i Madhërishëm.