Aksident i frikshëm/ Treni merr para makinën me udhëtarë në Prishtinë
Transmetuar më 07-03-2021, 10:03

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prishtinë, teksa treni përplasi një veture. Si pasojë, një person ka mbetur i lënduar.

Vetura ka qenë me udhëtarë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

Ahmeti ka bërë të ditur se si pasojë e aksidentit, një person ka mbetur i lënduar.

“Rreth orës 07:30 në rrugën Dervish Qollaku në Prishtinë ka ndodhur një aksident rrugor në mes të trenit dhe një veture të udhëtarëve. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar një person”.

Ngjarja po hetohet nga policia./a.m/NOA.al