Transmetuar më 13-01-2021, 17:01

Një 25 vjeçar shqiptar, i cili sapo ishe diplomuar si inxhinier ka mbetur i vdekur për shkak të një aksidenti automobilistik.

Ngjarja ka ndodhur në Ekali të Athinës.

Mediat greke bëjnë me dije se shkaktar i aksidentit është një 19-vjeçar, djali i një pronari të njohur të anijeve në Greqi, i cili shkeli rregullat e qarkullimit rrugor teksa drejtonte një makinë luksoze me shpejtësi.

I riu shqiptar ishte duke drejtuar një motorçikletë kur u përplas nga një makinë “Mercedes GLE”, ku në timon ishte djali 19-vjeçar i një pronari të njohur të anijeve në Greqi.

19-vjeçari ishte duke u kthyer nga palestra kur ka shkelur shenjën “STOP” duke ecur me shpejtësi në drejtim të motorçikletës së drejtuar prej të riut shqiptar.

Pas aksidentit, 19-vjeçari u arrestua dhe policia ka marrë monstrat e gjakut për të kuptuar nëse adoleshenti grek ishte apo jo nën efektin e drogërave dhe alkoolit.

Për “Protothema”, familja e të riut shqiptar është shprehur se presin përfundimin e hetimeve për ngjarjen tragjike.

“Ai ishte tepër i ri për t’u përballur me vdekjen. Kishte ëndrra që u prenë në mes. Presim përfundimin e hetimeve për të dalë më pas me një qendrim për atë që na ka ndodhur”, shprehen familjarët e shqiptarit që humbi jetën tragjikisht në Athinë.

/a.m/NOA.al