Prej 30 vitesh pinte alkool çdo ditë, por ja si e ka pësuar dhe me çfarë po përballet sot
Transmetuar më 13-01-2021, 15:57

Gjithçka e tepërt bën keq për trupin  e njeriut, sidomos kur bëhet fjalë për alkoolin.

Një burrë nga Kina nuk e kishte menduar asnjëherë se një ditë do të përballej me diçka të pazakontë.

Hong Shu, prej 30 vitesh kishte konsumuar sasi të mëdha alkooli çdo ditë.

Ai pinte dy litra pije alkoolike çdo ditë dhe përfundoi me një tumor kaq të madh, sa njerëzit nisën ta thërrasin “burri me qafë si të kalit”.

Hong, së fundmi i është nënshtruar disa operacioneve për të larguar këto gunga nga qafa dhe do dalë shumë shpejt nga spitali. /k.k/noa.al/