E infektuara me koronavirus tenton të futet në Shqipëri, arrestohet nga policia në kufi
Transmetuar më 21-11-2020, 13:33

Një shtetase kosovare e infektuar me COVID-19 është arrestuar nga policia pasi ka thyer karantinimin dhe ka tentuar të futet në territorin e Shqipërisë.

Ngjarja ka ndodhur në pikën kufitare të Vermicës.

Falë ndërhyrjes së policisë e infektuara është ndalur për t’u futur në Shqipëri.

Kjo nuk është hera e parë që persona të infektuar thyejnë masën e izolimit, por pasi janë kapur janë përballur me gjoba të majme, madje edhe me burg.

“PKK. Vermicë, 20.11.2020-17:00. Është raportuar se ndaj të dyshuarës femër kosovare është hapur rast pasi ka qenë me Covid 19, duke mos u përmbajtur rekomandimeve ka dalë nga vetë izolimi”, thuhet në njoftimin e policisë./a.m/NOA.al