Liga e Kombeve/ Shqipëria mund pa probleme Kazakistanin
Transmetuar më 15-11-2020, 19:55

Kombëtarja shqiptare fiton në përballjen kundër Kazakistanit, në ndeshjen e vlefshme për “Ligën e Kombeve”.

Takimi i luajtur mbrëmjen e sotme në Tiranë, përfundoi me rezultatin 3-1, në favor të kuqezinjve.

Golat për Shqipërinë u shënuan nga: Cikalleshi, Ismajli dhe Manaj.

Goli i vetëm për Kazakistanin u shënua nga Abiken, nga mesi i fushës.

Pas kësaj ndeshjeje, Shqipëria poziciohet në vendin e dytë me 8 pikë, ndersa në vendin e parë pozicionohet Bjellorusia me 10 pikë./noa.al/