Arrestohet grupi i trafikantëve të drogës në Athinë, mes tyre dy shqiptarë (EMRAT)
Transmetuar më 11-11-2020, 18:29

Një grup prej 14 personash është goditur nga policia greke, pasi shpërndanin drogë në zonën e Metaksurgjios, në Athinë.

Mediat greke raportojnë se janë arrestuar 8 persona, ndërsa gjashtë të tjerë janë shpallur në kërkim.

Mësohet se mes të arrestuarve janë edhe dy shqiptarë, shtetasit Armand Feim Merkaj, 31-vjeç dhe Adrian Sokol Bushgjokaj, 30-vjeç, ndërsa të arrestuarit e tjerë janë me origjinë nga Gana dhe Nigeria.

Po ashtu nën cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 12 mijë e 95 euro, 264 gram marijuane, 4 gram heroine, 15 celularë dhe një makinë.

/S. H   /NOA.al